Графік роботи: Пн-Пт: 9:00-18:00

  • Пн.
  • Вт.
  • Ср.
  • Чт.
  • Пт.
  • Сб.
  • Вс.
truby_1

Спочатку був видовбаний стовбур дерева, одна з перших трубок, створених руками людини. Маючи величезну кількість моделей у світі рослин, які надихали, Homo sapiens було набагато легше винайти трубку, ніж колесо, для якого природа, навпаки, не могла запропонувати прикладу. Бамбук і очерет – всього лише два приклади рослин з порожніми стеблами. Природа вже знала цінність трубчастої форми, яка поєднує в собі високу стабільність зі здатністю переносити з землі необхідні для росту речовини, такі як вода та поживні речовини.

З технічної точки зору труба являє собою циліндричне тверде порожнисте тіло, яке зазвичай має круглий поперечний переріз, але також може бути овальним, квадратним, прямокутним або більш складним за профілем. Він використовується, з одного боку, для транспортування рідини, газу та твердих речовин, а з іншого – як будівельний елемент. Яким би не було його призначення, цей термін охоплює всі розміри та діаметри, від самих маленьких голчастих труб до аеродинамічних труб. Ніяка інша форма профілю з таким же поперечним перерізом матеріалу не має такої високої міцності на вигин, що робить трубу настільки важливою в якості несучого елемента в будівництві.

Труби транспортні

 

 

 

 

 

 

Раніше люди завжди намагалися селитися ближче до води. В міру зростання поселень ставало все важче доставляти воду з джерела – ставка, річки або озера – в різні житла. Спочатку люди використовували відкриті канали – прості траншеї, потім кам’яні канали. Коли джерела вичерпалися, використовувалися акведуки для перенесення води з гір у міста.

Пізніше відкриті канали були закриті й використані як закриті – так народився трубопровід. Люди також швидко усвідомили переваги закритих труб перед відкритими каналами для видалення стічних вод. Першими матеріалами для виготовлення трубок були дерево та кераміка (випалена глина), а також легкі в обробці метали, такі як бронза, мідь і свинець.

Перші закриті трубопроводи були побудовані близько 4000 років тому з обпаленої глини. Найстаріші металеві трубопроводи датуються 200 роком до нашої ери, спочатку з бронзи, а потім зі свинцю. Свинцеві труби були відлиті та в основному використовувалися для транспортування води. Тим часом, мідні труби виготовлялися з карбованої мідної пластини, яка прокочувалася і згодом спаювалася.

Поява в 14 столітті економічного методу виробництва чавуну в великих кількостях поклало початок виробництву залізних труб. Зброярі одними з перших почали виробляти залізні труби. Чавунні труби використовувалися для подачі води ще в 15 столітті – деякі, побудовані ще в 16 столітті, використовуються досі. Чавунні труби також супроводжували розвиток громадської газової мережі, для якої герметичні труби були питанням безпеки і, отже, абсолютно необхідні.

В міру розвитку більш економічних методів виробництва сталі з’явилася можливість використовувати цей матеріал для виготовлення труб. Перші були зварені ковальським зварюванням зі сталі для обруча – метод, вже відомий збройовим майстрам у середні століття. Приблизно в 1880 році винахід поперечної прокатки дозволив виробляти безшовні труби. Завдяки більш товстим стінкам безшовні труби забезпечували більшу стійкість при відносно невеликій вазі.

Розвідники нафти використовували такі труби для проникнення в глибші резервуари й тим самим змогли задовольнити зростаючий попит на мінеральне масло, який супроводжував перші дні автомобілізації. Той факт, що нафтопродукти можна було економічно транспортувати на великі відстані по трубопроводу, ще більше збільшив попит на сталеві труби. Незабаром трубопроводи стали найбільшим ринком у цій галузі.

Правильний вибір матеріалу має вирішальне значення для економічної ефективності та безпеки трубопровідної системи. Тому матеріали слід вибирати відповідно до вимог кожного конкретного застосування. Наприклад, у конструкції сталевих котлів труби повинні виготовлятися зі сталі, що володіє високою температурною стабільністю, а також стійкістю до нагрівання й утворенню накипу, в той час як особлива корозійна стійкість має вирішальне значення в хімічній і харчовій промисловості.

Тим часом, нафтопереробна промисловість вимагає жароміцних або водостійких сталей для труб, а для скраплення й сепарації газу, з іншого боку, потрібні матеріали, що володіють особливою міцністю при низьких температурах. Цей широкий і досить різноманітний діапазон вимог дозволив використовувати у виробництві труб фантастичний набір матеріалів поряд з залізом і сталлю.

Крім рідин і газів, тверді речовини, розкладені у вигляді пилу або змішані з водою у вигляді суспензії, також перекачуються по трубопроводах. Таким чином можна транспортувати гравій, пісок або навіть залізну руду. Пневматичне транспортування зерна, пилу й стружки по трубах також є широко поширеною практикою. Пневматичні трубчасті конвеєри, які аналогічним чином працюють з повітрям, є ще одним важливим засобом транспортування твердих речовин.

Діаметр труб може становити кілька метрів, а довжина трубопроводів – кілька кілометрів.

Зверніть увагу на профільні труби, які найпопулярніші у використанні для будівництва малих конструкцій:

Труби для будівництва

 

 

 

 

 

 

 

 

Куди б ми не подивилися в наших містах сьогодні, ми обов’язково побачимо трубчасті сталеві конструкції. Вони стали незамінним елементом сучасної будівельної техніки. Ми знову запозичили ідею у природи: в трубчастих трубочках, пагонах бамбука, пір’ї й кістках мати-природа продемонструвала успішне поєднання краси та функціональності. Проте, ці чудові статичні властивості залишалися невикористаними до тих пір, поки поява технології зварювання не зробила можливим ідеальне поєднання практично всіх розмірів труб з необхідним взаємодією сил для використання в якості елементів конструкції.

Сталева труба, будучи надзвичайно легким будівельним елементом, поєднує в собі високу міцність і малу вагу. Сталеві труби використовуються в якості опор палуби в суднобудуванні, опор сталевих надбудов і сполучних у будівництві. Застосовуються в якості трубчастих і ґратчастих опор повітряних і наземних ліній електропередачі, поїздів і трамваїв, а також для освітлення.

Мости, перила, оглядові вежі, водолазні платформи, телевежі та конструкції дахів у залах або спортивних стадіонах – все це також приклади. Сталева труба також є популярним будівельним елементом для конструкцій тимчасового використання, таких як зали, навіси, мости, глядацькі трибуни, подіуми та інші конструкції для громадських заходів, несучі конструкції та будівельні ліси.

В машинобудуванні сталева труба використовується для виготовлення сходів, полиць, робочих столів і підрамників для машин і устаткування. Сталева труба також знайшла своє застосування як конструктивний елемент у прецизійних компонентах машин і устаткування. Вали та ролики або циліндри в гідравліки та пневматики – лише два приклади. Крім цих застосувань, великі обсяги сталевих труб використовуються в велосипедної промисловості, виробництві туристичного обладнання, меблевої промисловості, автомобілебудуванні та виробництві побутової техніки.

Будь то на воді, на суші або в повітрі, різні види транспорту були б втрачені без труб і трубопроводів. Труби й трубчасті конструкційні елементи використовуються на кораблях, літаках, поїздах та автомобілях. В автомобілебудуванні використовуються найрізноманітніші труби й трубчасті профілі, як у поєднанні з двигуном, так і з секціями шасі й кузова. Останні розробки дозволяють використовувати їх в набагато ширшому діапазоні, ніж раніше, від труб для всмоктування повітря й вихлопних систем, компонентів шасі та до трубок бокового удару в дверях й інших пристроїв безпеки.

Труби в побуті

 

 

 

 

 

 

 

 

Ми щодня контактуємо з трубами. Куди б ми не пішли, нас постійно оточують труби, будь то вдома, в дорозі або на роботі. Вони являють собою підставки для світильників і елементи меблів на стільцях або полицях, карнизи для штор, а також стрижні на сонцезахисних козирках. Труби транспортують електрику, воду й газ безпосередньо в наш дім. Конструкції з труб забезпечують приємну температуру в приміщенні та запобігають падінню даху холу нам на голову. Інженери-будівельники й архітектори віддають перевагу конструкціям з труб спеціального перетину для вікон і дверей іншим рішенням. Труби грають важливу роль навіть у вільний час, даючи нам велосипеди, тренажери та спортивний інвентар.

По трубах тече кров прогресу, й без них наше життя було б не таким комфортним. Вони роблять повсякденне життя простіше, безпечніше, привабливіше, різноманітніше й цікавіше. Більш того, проте, вони стали незамінними для нашого існування, визначаючи розвиток нашого життя з довгостроковим ефектом у минулому й, безсумнівно, продовжуючи робити це в майбутньому.

«Компанія Стіллар» пропонує придбати труби профільні квадратні та прямокутні, круглі електрозварні та водогазопровідні в Києві за найкращою ціною!

Ми пропонуємо всі види металопрокату в Києві зі швидкою нашою доставкою. Ціни на металопрокат на оригінальному сайті «Компанії Стіллар» завжди актуальні.

З усіх питань телефонуйте: 0 800 60 60 69 (безкоштовно з мобільного)!