Графік роботи: Пн-Пт: 9:00-18:00

 • Пн.
 • Вт.
 • Ср.
 • Чт.
 • Пт.
 • Сб.
 • Вс.
korroziya_1

Корозія є однією з найбільш поширених проблем з металами. Вона виникає, коли відбувається окислення, процес, в якому метал з’єднується з киснем.

Корозія негативно впливає і погіршує стан металу. Всі види металу схильні до неї. Мільйони доларів збитків в металургійній промисловості можна пояснити корозією металу.

І все ж, незважаючи на наявність корозії, метал може служити і бути використаний тривалий час.

 

Види корозії

 1. Рівномірна: відбувається по всій відкритій поверхні металу (іржа на сталевій конструкції або зелена патина на мідному даху). Рушійною силою цього типу корозії є електрохімічна активність металу в середовищі, якої він піддається.
 2. Гальванічна: відбувається поблизу з’єднання двох різнорідних металів. Рушійною силою реакції корозії є різниця потенціалів електроду між двома металами.
 3. Щілинна: ​​виникає в щілинах між компонентами, а також під полімерним покриттям і клеями. Рушійною силою корозії є різниця між концентрацією кисню всередині щілини і зовні.
 4. Пітінг: відбувається в пасивних металах, коли пасивний шар руйнується. Прикладами пасивних металів є алюміній і нержавіюча сталь. Пітінг призводить до ослаблення або перфорації металу. При використанні металу, де зовнішній вигляд важливий, точкова корозія є проблемою.
 5. Міжклітинна: включає в себе корозію вздовж кордонів зерен ураженого металу. В результаті зерна металу відпадають, а метал слабшає.
 6. Корозійне розтріскування під напругою: спільний вплив напруги та агресивного середовища. У більшості випадків напруга або навколишнє середовище самі по собі недостатні, щоб викликати руйнування металу, тобто напруга нижче межі текучості металу, і метал не схильний до корозії в конкретному середовищі, якщо напруга відсутня.
 7. Руйнування: селективне вилуговування одного елемента зі сплаву. Це призводить до утворення пористої структури, яка недостатньо міцна, щоб витримувати навантаження. Одним з поширених прикладів є видалення цинку з латунних сплавів, використовуваних для сантехніки, де цинк вилуговується зі сплаву.

Антикорозійний захист

 1. Пасивний бар’єрний: працює шляхом покриття сталі захисним шаром, який утворює щільний бар’єр для запобігання впливу кисню, води і солі (іонів). Чим нижче проникність системи покриття для води, тим краще забезпечується захист. Двокомпонентні епоксидні покриття і хлоровані каучуки, нанесені на досить високі плівки, забезпечують найбільш успішний захист від корозії завдяки пасивному бар’єрному захисту.
 2. Активний: грунтовка, що містить хімічно активну сполуку, наноситься безпосередньо на сталь. Здатне на реакцію з’єднання, таким чином порушує нормальне утворення анодів на поверхні сталі.
 3. Катодний або гальванічний: металевий цинк в прямому контакті зі сталевою підкладкою забезпечує захист завдяки переважного окислення металевого цинку. Цинк є відмінним вибором для захисту сталі, оскільки швидкість корозії, як правило, нижче. Ця швидкість, однак, прискорюється в присутності іонів, таких як хлориди, в прибережних районах. Електропокриття. Металеві покриття. Органічні і порошкові покриття.

Способи усунення корозії

Побутові вироби, батареї та деякі оцинковані сталі часто піддаються корозії, якщо їх залишити без нагляду протягом тривалого часу. Корозія та іржа можуть розкладати і послаблювати метали та інші матеріали, особливо якщо немає способів запобігти їх поширення.

Видалити іржу вам допоможе: оцет, лимон, харчова сода, щавлева кислота.

Використання наждачного паперу. Є деякі вперті іржі, які не можуть бути видалені за допомогою оцту або лимона відразу. Є випадки, коли вам може знадобитися наждачний папір, щоб злегка розтерти іржаві ділянки, просто, щоб послабити і зменшити деякі тверді відкладення.

Якщо ви змогли видалити велику кількість іржі за допомогою наждачного паперу, ви можете зробити будь-які з наведених вище кроків, щоб повністю видалити корозію з ваших інструментів.

В даний час на ринку є безліч професійних продуктів для видалення іржі та корозії. Однак згадані вище методи є природними та, хоча б трохи допомагають довкіллю. Ви можете спробувати один з них, перш ніж вдатися до будь-якої професійної допомоги.