...

Графік роботи: Пн-Пт: 9:00-18:00

 • Пн.
 • Вт.
 • Ср.
 • Чт.
 • Пт.
 • Сб.
 • Вс.
stal

Дізнайтеся про переваги кожного виду сталі та який з них обрати для вашого проекту!

Сталь випускається різних марок, специфікацій, форм і варіантів обробки. Існує понад 3000 різновидів марок сталі, всі з них мають унікальні властивості. Сталевий метал може широко застосовуватися в суднобудуванні, авто- і авіабудуванні, побутових приладах, будівництві та інше …

Але вдосконалення властивостей сталі – це не тільки зміна хімічного складу. Обробка сталі при виробництві може істотно впливати на вироби, що виготовляються, якщо навіть марка та технічні характеристики ідентичні. Одним з основних відмінностей між готовими виробами значиться різниця серед видів вальцювання сталі: гарячекатаний і холоднокатаний.

Чим відрізняється гарячекатана та холоднокатана сталь?

Принципова відмінність гарячекатаної та холоднокатаної сталі полягає в технологічній операції. «Гарячий прокат» належить до обробки, виконаної з нагріванням. «Холодний прокат» належить до процесу, який проводять без нагрівання. Ці методи не варто плутати зі специфіками і марками сталі, які належать до металургійного складу і робочим параметрам. Сталь різних марок і своєрідних властивостей може бути гарячекатаною або холоднокатаною, сюди входять, як вуглецеві, так і леговані стали.

Очевидно, що деякі види сталі набагато краще підходять для конкретного застосування. Якщо безперечно знати, що використовувати, можна обійтися без надмірних витрат на матеріали. А разом з цим заощадити час і фінанси на додатковій обробці. Знання і сприйняття особливостей гарячекатаної і холоднокатаної сталі дозволяє вибрати саме те, що конкретно необхідно для ваших потреб.

ГАРЯЧА СТАЛЬ В РУЛОНАХ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гарячекатана сталь піддається штампуванню при дуже високій температурі, близько 930°C, що вище температури перекристалізації для багатьох сталей. Це полегшує формування сталі і веде до отримання продуктів, з якими легко працювати.

При обробленні гарячекатаної сталі виробники спочатку починають з великої прямокутної форми листа металу, яка називається заготівлею. Заготівлю нагрівають, відправляють на попередню обробку, де її сплющують у великий рулон. Там підтримується висока температура. Проходить через ролики на високих швидкостях, щоб досягти завершальних розмірів. Для листового металу катану сталь залишають охолоджуватися в рулонах. Для інших форм матеріал поділяють і упаковують.

Сталь при охолодженні незначно стискається. Так як гарячекатаний металопрокат охолоджується після його обробки, він менш контролює завершальну форму, що робить його застосування не зовсім придатним для високоточних деталей. Гарячекатану сталь часто використовують тоді, коли особливість і точність розмірів не мають особливого значення. У залізничних коліях і будівельних об’єктах часто застосовують гарячий прокат.

Сталь гарячекатана визначається за такими характеристиками:

 1.  шорстка поверхня після охолодження від високих температур;
 2.  трохи закруглені краї і кути (в наслідок усадки і не дуже точної обробки);
 3.  не великі деформації, при яких охолодження може привести до злегка не ідеальним прямим кутам.

Гарячекатана сталь: переваги

Г/к сталь набагато дешевша, ніж х/к сталь, тому що піддається меншій обробці. Оскільки гарячекатана сталь може охолоджуватися при кімнатній температурі, вона в основному нормалізується, тобто не містить внутрішніх напружень, які можуть виникнути в результаті загартування або зміцнення.

Гарячекатана сталь ідеальна в тих випадках, коли допуски за розмірами не так важливі, як загальна міцність матеріалу, і де бездоганна поверхня не є основною проблемою. Чистоту поверхні можна надати за допомогою шліфування, піскоструминною обробкою або травлею в кислотній ванні. Потім, як шорсткість і не ідеальність були видалені, можна також використовувати різні кисті або дзеркальні покриття. Очищена поверхня краще для забарвлення і інших покриттів.

Холоднокатана сталь

Холоднооброблені сталі зазвичай твердіше і міцніше, ніж стандартні гарячекатані сталі.

Холоднокатана сталь – це, в принципі, гарячекатана сталь, що пройшла подальшу обробку. Гарячекатану сталь, яка остигла, знову прокочують при кімнатній температурі для отримання більш точних розмірів і поліпшення якості поверхні.

Технічний термін «холоднокатаний» застосовується тільки до листів, які стискаються між роликами. Інші процеси холодної обробки (токарні, шліфування та полірування) використовують для перетворення існуючого гарячекатаного металопрокату в більш вишукані продукти.

Сталь холоднокатана визначається за такими характеристиками:

 1. більш гладкі поверхні з більш жорсткими допусками;
 2. чисті поверхні, часто маслянисті на дотик;
 3. смуги ідеальні й квадратні з чіткими краями і прямими кутами;
 4. труби більш однорідні і прямолінійні.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Холоднокатана сталь відмінно підходить для виробів, які потребують точних розмірів і поліпшених характеристик поверхні.

Які переваги холоднокатаної сталі?

З кращою якістю поверхні, ніж у гарячекатаної сталі, очевидно, що холоднокатану сталь частіше використовують для високоточного застосування і там, де важливий естетичний зовнішній вигляд. Але в наслідок додаткової металообробки холодних готових виробів вони є більш дорогими.

За своїми фізичними характеристиками холоднокатані стали часто твердіше і міцніше, ніж стандартні гарячекатані сталі. Через те, що метал формується при більш низьких температурах, твердість сталі, стійкість до руйнування при розтягуванні і опір деформації збільшуються.

Це додаткове оброблення, все ж, може призводити до внутрішнього напруження в матеріалі. Це може створити непередбачуване викривлення, якщо метал не буде знятий під напругою перед порізкою, шліфуванням або зварювальними роботами.

Виробництво і дизайн продукції

Залежно від того, що Ви хочете побудувати, кожен матеріал має свої переваги і недоліки. Для серійних проектів або разових виробництв сталеві матеріали можуть забезпечити будівельні блоки для будь-якої можливої ​​структурної конфігурації.

Компанія “Стіллар” пропонує придбати в Києві якісний металопрокат гарячекатаний і холоднокатаний. В наявності є оцинковані труби профільні та круглі труби ВГП. Великий сортамент квадратних і прямокутних труб. Зверніть увагу на те, що Ви можете купити арматуру в Києві за низькою ціною. Коло, квадрат, сталеві листи й профнастил на вибір. А якщо Вам знадобиться металоконструкції, то і це Ви можете замовити у нас за доступною ціною в Києві.

Якісний металопрокат на вибір з плазмовою та іншими видами порізки. Дивіться всі розділи нашого сайту. Вибирайте продукцію та телефонуйте за тел., який вказаний на сайті.

Бажаємо Вам вдалих покупок!