Графік роботи: Пн-Пт: 9:00-18:00

 • Пн.
 • Вт.
 • Ср.
 • Чт.
 • Пт.
 • Сб.
 • Вс.
truba-besshovnaya-2

Безшовні сталеві труби сьогодні широко застосовуються в різних галузях. Відсутність швів та інших видів з’єднань робить їх незамінними при влаштуванні трубопроводів для транспортування хімічно активних матеріалів, середовищ під великим тиском або з високою температурою. Безшовні труби знаходять застосування в нафтогазовій і хімічній промисловості, машинобудуванні та в конструкціях літальних апаратів. Виготовлення безшовних труб – це технологічно складний процес, що вимагає наявності спеціального обладнання.

Як роблять безшовні труби: основні методи

Для виробництва безшовних труб використовують вуглецеві або леговані стали, сплави кольорових металів і різні методи, включаючи прокатку, пресування, лиття, кування або волочіння. Але найбільшого поширення набула технологія виробництва труб на прокатному стані. Існує два способи виготовлення труб прокатним методом – гаряча та холодна прокатка.

Виготовлення гарячекатаних прокатних труб

Заготівлею для гарячекатаних труб служать злитки круглого перетину. Основними етапами технологічного процесу гарячої прокатки є:

 1. розігрів заготовки в кільцевої печі з обертовим подом до температури 900-1200°С, в залежності від марки сталі;
 2. подача на прошивний стан і формування в заготівлі отвору по поздовжній осі з отриманням чорнової товстостінної труби (гільзи) – цей процес виконується шляхом продавлювання злитка через валки та насадження його на сталевий стрижень, званий прошивка, від чого й сам етап отримав таку назву;
 3. розкочування гільзи зі зменшенням товщини її стінок і одночасним збільшенням довжини, при цьому заготовка пропускається через валки прокатного стану, а всередину її вставляється оправлення, що формує внутрішню поверхню труби;
 4. калібрування труби, або підгонка до потрібних, нормованих ГОСТом, параметрів зовнішнього діаметру та товщини стінок;
 5. остаточна правка виробу;
 6. різання на труби потрібної довжини.

Після різання труби надходять на термообробку, що передбачає загартування та відпустку.

Як роблять труби методом холодної прокатки

Холоднокатані безшовні труби відрізняються від гарячекатаних профілів кращою якістю поверхні, високою корозійною стійкостю, здатністю витримувати більший тиск переміщуваного середовища та меншою товщиною стінок (0,08-35 мм).

В якості заготовок при цьому методі використовуються гарячекатані, зварні та пресовані труби, які перед прокаткою піддають спеціальній обробці, що включає:

 • травлення розчинами кислот;
 • промивку;
 • нейтралізацію в лужному розчині;
 • фосфатування, обміднення або оксидування (в залежності від типу сталі).

Технологія виготовлення безшовних труб методом холодної прокатки передбачає використання спеціальних станів з періодичним режимом роботи, у яких робоча кліть здійснює зворотно-поступальні рухи.